پولی تایمینگ

پولی تایمینگ t20 ارزان

پولی تایمینگ ارزان

پولی تایمینگ t20 ارزان قیمت برای نخستین بار در ایران به دست شرکت دانش بنیان تولید و روانه بازار شد. این محصول با تضمین کیفیت و قیمت ارائه می شود.

نوشته های مشابه

تسمه تایم t20 استاندارد وسیله یا بهتر است بگویم تسمه ای است که میل لنگ خودرو را به میل سوپاپ ها متصل می‌کند و وظیفه ی هماهنگ کردن حرکت آن ها را دارد.میل لنگ خودرو به وسیله تسمه تایم t20 ارزان میل سوپاپ ها را به چرخش درآورده و می‌ چرخاند و کنترل آن ‌ها را بر عهده دارد. محل قرار گیری میل سوپاپ در خودرو های مختلف با یک دیگر تفاوت دارد ولی در اکثر خودرو ها این قطعه در سر سیلندر خودرو جایگذاری شده است.

جنس پولی‌ تایمینگ T20 ارزان از لاستیک است و جالب است بدانید که در گذشته به جای تسمه تایم از زنجیر در خودرو ها استفاده می‌شد و تا زمانی که آسیب جدی به موتور خودرو نرسانده بود تعویض نمی‌شد ولی در این زمان تسمه تایم T20 ارزان جای زنجیر را گرفته و نیاز به تعویض در مدت زمان مشخص دارد. هم اکنون هم در بعضی از ماشین ‌های سنگین از زنجیر استفاده می‌ شود.

دلیل پاره شدن تسمه تایم

پاره شدن تسمه تایم t20 ارزان در برخی پیشرانه ‌ها که منجر به برخورد پیستون با سوپاپ‌ ها می ‌شود، با صدایی همراه است و این در حالی است که در برخی خودرو‌ها مثل موتور‌ های سری قبل پراید، پاره شدن تسمه تایم t20 ارزان فقط منجر به خاموشی موتور خودرو می ‌شود. وقتی تسمه تایم پاره می ‌شود و یا از تایم خود بدون پاره شدن، خارج می ‌شود، عملکرد صحیح و به موقع سوپاپ ‌ها مختل شده و در زمانی که باید سوخت و هوا وارد سیلندر شوند، این اتفاق به درستی نمی‌ افتد و یا باز شدن و بسته شدن سوپاپ ‌ها به میزان کافی نخواهد بود که در نتیجه باز هم در کارکرد پیشرانه اثر منفی واضحی خواهد گذاشت.

پاره شدن تسمه تایم t20 ارزان در موتور خودرو ‌های گوناگون، اثر خرابی مختلفی دارد. برای مثال در برخی ‌خودرو ‌ها مثل دوو و موتور‌ های قدیمی پراید که پیستون به سوپاپ‌ها نمی‌ رسد، پاره شدن تسمه تایم فقط منجر به خاموشی موتور خواهد شد و آسیب مکانیکی دیگری به قطعات سر سیلندر وارد نمی‌ شود. در برخی از پیشرانه ‌ها مثل موتور پژو ۴۰۵ و سمند، پاره‌شدن یا رد کردن یکی دو دندانه از تایم، منجر به برخورد پیستون با سوپاپ ‌ها شده و بسته به شدت برخورد که به دور موتور خودرو بستگی دارد، می ‌تواند باعث کج شدن سوپاپ‌ ها و یا حتی تعویض بسیاری از قطعات سر سیلندر و حتی خود سر سیلندر شود. با وقوع این اتفاق در پیشرانه خودرویی مثل کیا ریو، شدت آسیب بسیار بالا می‌رود و منجر به تعویض اکثریت قطعات موتور خواهد شد.

انواع نمونه پولی تایم در رده t

جدیدترین نمونه های پولی‌های تایمینگ در رده t که از نظر نوع دندانه‌ها به سه نوع ذوزنقه‌ ای، دایره‌ ای و دایره‌ای بهینه ‌سازی شده تقسیم بندی می‌ شوند که از نمونه های رده tکه انواع متعددی از معروف‌ترین و جدیدترین انواع پولی‌های تایمینگ هستند.

نمونه های پولی ‌های تایمینگ جدید رده t که به دو شکل فلنج ‌دار و بدون فلنج و معمولا از جنس آلومینیم ساخته می‌ شوند. پولی ‌هایی رده t که دارای تعداد دندانه کمتر و ابعاد کوچک هستند، سطح تماس آنها با تسمه کمتر بوده و برای مهار تسمه، به طور فلنج دار ساخته می‌ شوند تا اصطلاحا تسمه از روی پولی در‌نرود.

با توجه به اینکه انواع پولی تایمینگ رده t، بسته به نوع کاربرد و عملکرد دارای انواع مختلفی است، در نتیجه انواع پولی تایمینگ قیمت نیز مراکز پخش متفاوت است.

ارتباط با واحد فروش:


نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا