پولی تایمینگ

استاندارد پولی تایمینگ چیست؟

استاندارد پولی تایمینگ

استاندارد پولی تایمینگ چیست؟ در حال حاضر استاندارد جهانی تولید انواع پولی تایم و تسمه تایم چیست؟ جهت سفارش محصول با کیفیت چه باید بکنیم؟

نوشته های مشابه

محرکهای تسمه تایمینگ مانند زنجیر و چرخ دنده عمل می کنند. برخلاف تسمه های وی شکل، دندانه های تسمه تایمینگ درگیری مناسبی با شیارهای چرخ دنده ایجاد می کنند.

تسمه تایمینگ مزایای بسیاری نسبت به محرک دنده زنجیر دارد. محرک های تسمه تایمینگ بدون مشکلاتی از قبیل: سر و صدای زیاد، خوردگی، روغنکاری، تماس آهن با آهن و فشار و کشش بیش ازحد در ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل آنکه تسمه تایمینگ های استاندارد صنعتی ایجاد آلودگی نمی کنند، در صنایع حساس به آلودگی مانند صنایع غذایی بسیار پر کاربرد می باشند. سیستم چرخ دنده دارای مشکلاتی چون وزن زیاد، سر و صدای فراوان، روغنکاری و هزینه گزاف نگهداری است، به دلیل معایب مذکور سیستم چرخ دنده در ماشین آلات جای خود را به تسمه تایمینگ صنعتی داده است.

مزایای استاندارد پولی تایمینگ

  • نیاز به روغنکاری یا گریسکاری ندارد، لذا خشک و تمیز کار کرده و نگهداری آن راحت تر است.
  • بسیار سبک تر از دنده و زنجیر بوده، لذا در کاربردهایی که تعداد استارت و استاپ در یک دقیقه زیاد است (حدودا  ۲۰۰ ضرب در دقیقه) جریان کمتری از موتور کشیده شده و فشار کمتری به موتور وارد می شود.
  • وزن کلی دستگاه سبکتر می شود. حتی در برخی کاربردها برای کاهش بیشتر وزن، میتوان از پولی های با جنس آلمینیوم بهره برد.
  • بدلیل کمتر بودن اینرسی آن نسبت به دنده و زنجیر، شتاب های تندتر و دینامیک فرزتر قابل حصول است.
  • صدا و آلودگی صوتی ایجاد شده حین کار بسیار کمتر از دنده و زنجیر است.
  • بدلیل ریزتر بودن گام دندانه ها نسبت به دنده و زنجیر، ایجاد نسبتهای مختلف بین دو پولی عملی تر است.
  • با توجه به جنس تسمه، که غیرفلزی است کار در محیط هایی که برای فلز خوردگی ایجاد می کند بدون مشکل است.
  • پولی تایمینگ استاندارد در پهناهای مختلف یافت می شود لذا برای انتخاب اجزا هنگام طراحی سیستم انعطاف بیشتری وجود دارد.

سفارش تولید به استاندارد جهانی

کارخانه های متعددی در تولید انواع پولی تایم با استانداردهای جهانی مشغول به فعالیت هستند که اغلب جزو معروفترین یک نام معتبر در صنعت تولید پولی تایم استاندارد هستند. تولید و ساخت انواع پولی تایم با کیفیت و استاندارد در کارخانه های داخل کشور به دلیل پیشرفت روزافزون سبب شده پیشرفت چشم گیری داشته باشد.

برخی از کارخانه‌ های تولید کننده انواع پولی تایم با کیفیت و استاندارد علاوه بر تولید روزمره خود، تولیداتی را به صورت سفارش از مشتریان در تعداد نامحدود و محدود را نیز پذیرا هستند و انواع پولی تایم با کیفیت متعددی را در کارخانه تولید کننده با گرفتن سفارش برای بازار مصرف تولید کرده و این گونه نیز خدماتی را به مشتریان این محصول خاص ارائه می دهند.

ارتباط با واحد فروش:


نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا