پولی تایمینگ

پولی تایمینگ s14m جدید

پولی تایمینگ s14m

پولی تایمینگ s14m جدید از نمونه مدل های سفارشی در بازار محسوب می شود. پولی تایم s 14 m طرح جدید و بسیار خاص در صنایع مختلفی نیز کاربرد دارد.

پولی یا قرقره و یا در اصطلاح عامیانه «فولی»، چرخی است که بر روی یک محور یا شفت محرک و یا متحرک نصب شده و به کمک تسمه یا کابل، امکان انتقال توان و گشتاور را فراهم می سازد. از پولی تایمینگ برای تغییر جهت حرکت یا انتقال حرکت نیز استفاده می‌شود. همچنین با استفاده از پولی‌ تایمینگ با اندازه‌های مختلف، می‌توان سرعت حرکت را افزایش یا کاهش داد.

پولی تایمینگ s14m جدید دندانه‌دار بوده و همانند زنجیر نسبت دور ثابتی را بین موتور و بار اعمالی ایجاد می‌کنند. برای این نوع پولی تایمینگ s14m جدید از تسمه‌های دندانه‌دار یا تسمه تایم استفاده می‌شود.

به دلیل بالاتر بودن بازدۀ پولی تایمینگ s14m جدید نسبت به پولی های ساده، برای انتقال توان مشابه، تسمه با پهنای کمتری لازم است.

علاوه بر این، به دلیل سرنخوردن تسمه تایمینگ s14m جدید بر روی پولی، میزان کشش و سفتی تسمه در فرایند رگلاژ تسمه تایم، به میزان تسمه‌های معمولی در پولی‌های ساده نبوده و این امر موجب کاهش فشار روی پولی‌ تایمینگ s14m جدید می‌شود.

انواع مدل از جدیدترین پولی تایمینگ

پولی‌های تایمینگ با توجه به گام یا Pitch (فاصله ی بین دو دندانه) به دو گروه میلیمتری و اینچی دسته‌بندی شده که در آنها فاصله‌ی بین دندانه‌ها مضربی از میلیمتر یا اینچ است. به عنوان مثال تسمه ۵M معرف تسمه تایمینگ با گام ۵ میلی متر است.

ساده‌ترین نوع پولی، یک رینگ شیاردار است که برای نگهداری تسمه استفاده می‌شود. این شیار می تواند v شکل، نیم دایره‌ای یا حتی یک سطح صاف باشد. که برای هر یک از این اَشکال، تسمۀ مناسب طراحی شده است.

قیمت مناسب و اقتصادی از محاسن این نوع پولی و تسمه متناظر با آن است. از سوی دیگر، سرخوردن تسمه در فشار یا دمای بالا از جمله معایب آن است. اگر این امر موجب کاهش ضریب انتقال قدرت می‌شود. البته همین رخداد سرخوردن تسمه بر روی پولی، به عنوان یک پدیده مثبت و در نقش فیوز مکانیکی و یا کلاج در فرایند انتقال قدرت تلقی می گردد.

مزایای انواع مدل پولی تایمینگ

  • نیاز به روغن‌ کاری و گریس‌ کاری ندارد. آلودگی صوتی ایجاد شده بسیار کمتر از زنجیر و دنده است.
  •  بسیار سبک‌ تر از دنده و زنجیر بوده و باعث کاهش وزن کلی دستگاه می‌ شود. همچنین می‌ توان از جدیدترین مدل پولی‌ تایمینگ آلومینیومی برای وزن کمتر نیز استفاده کرد.
  •  به دلیل اینرسی و جرم کمتر شتاب ‌های بالاتر قابل حصول است.
  •  به دلیل جنس غیر فلزی تسمه، از پولی و تسمه می ‌توان در محیط‌ هایی که برای فلز مناسب نیست استفاده کرد.
  • هم پولی و هم تسمه در انواع مختلفی تولید می ‌شوند. در نتیجه، آزادی عملی بیشتری برای طراحی در اختیار شما می ‌گذارند.

ارتباط با واحد فروش:


نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا